100e^-0,05k=502013. aug. 5. 11:19
1/3 anonim válasza:
0,02=100e^(-0,05k)
Utána veszed mindkét oldal logaritmusát
2/3 anonim válasza:
100 * e^(-k/20) = 50
100 * 1/[20-adikgyök e^k] = 50
1/[20-adikgyök e^k] = 1/2
[20-adikgyök e^k] = 2
e^k = 2^20
lg(e^k) = lg(2^20)
k * lg(e) = 20 * lg(2)
k = 20 * [lg(2)/lg(e)]
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 5. 14:08