100e^-0,05k=50
2013. aug. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

0,02=100e^(-0,05k)

Utána veszed mindkét oldal logaritmusát

2013. aug. 5. 11:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

100 * e^(-k/20) = 50

100 * 1/[20-adikgyök e^k] = 50

1/[20-adikgyök e^k] = 1/2

[20-adikgyök e^k] = 2

e^k = 2^20

lg(e^k) = lg(2^20)

k * lg(e) = 20 * lg(2)

k = 20 * [lg(2)/lg(e)]

2013. aug. 5. 11:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 5. 14:08