1,40×10^-4 = X^2 / 8,14×10^-4 - X


Remélem jól kivehetőek a jelölések.

Az X lenne a kérdésem (részletesen ha lehet)


Köszönöm szépen!


2012. ápr. 9. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

1,40×10^-4 = x² / 8,14×10^-4 - x


Nem egyértelmű a leírás, de a lényeget nem érinti.


Legyen

1,40×10^-4 = a

8,14×10^-4 = b


1. változat

a = x²/(b - x)

Mindkét oldal (b - x)-el szorozva

ab - ax = x²

Nullára redukálva

x² + ax - ab = 0


2. változat

a = x²/b - x

Mindkét oldal b-vel szorozva

ab = x² - bx

ill.

x² - bx - ab = 0


Két másodfokú egyenletet kell csak megoldani.

2012. ápr. 9. 18:19