1,40×10^-4 = X^2 / 8,14×10^-4 - X
Remélem jól kivehetőek a jelölések.
Az X lenne a kérdésem (részletesen ha lehet)
Köszönöm szépen!
2012. ápr. 9. 14:29
1/1 anonim válasza:
1,40×10^-4 = x² / 8,14×10^-4 - x
Nem egyértelmű a leírás, de a lényeget nem érinti.
Legyen
1,40×10^-4 = a
8,14×10^-4 = b
1. változat
a = x²/(b - x)
Mindkét oldal (b - x)-el szorozva
ab - ax = x²
Nullára redukálva
x² + ax - ab = 0
2. változat
a = x²/b - x
Mindkét oldal b-vel szorozva
ab = x² - bx
ill.
x² - bx - ab = 0
Két másodfokú egyenletet kell csak megoldani.