|2x+1|+|x-2y|=0 Hogy kell ezt az egyenletet megoldani?

2012. ápr. 5. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs ennek egy párja? Mert ez két ismeretlenes egyenlet, és kell legyen egy párja. Így nem lehet megoldani
2012. ápr. 5. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsi, amugy grafikusan meg lehet oldani
2012. ápr. 5. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
nem írja hogyan kell? Mert általában ezek két ismeretlenes egyenletek, és két egyenletből kell megcsinálni.
2012. ápr. 5. 20:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem írja hogy hogyan kell.
2012. ápr. 5. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Marha egyszerű :)


A bal oldalon két abszolút érték áll. ÉS az összegük 0.

Csak úgy lehet, ha mindkét tag 0.

2012. ápr. 5. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

2x+1 = 0

x = -1/2


és


x-2y =0

x = 2y; tehát y = -1/4

2012. ápr. 5. 22:11