3[3(3v-2)-2]-2=02012. ápr. 2. 17:00
1/2 BKRS válasza:
Fel kell bontogatni a zarojeleket:
3[3(3v-2)-2]-2=0
9(3v-2)-6-2=0
9(3v-2)-8=0
27v-18-8=0
27v-26=0
27v=26
v=26/27
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. ápr. 2. 17:21