Egy gyalogos alakulat parancsnokától futár megy tüzérség parancsnokához. Bizonyos idő múlva a megtett út úgy aránylik a még hátralévő úthoz, mint 3:4. Ha még megtesz 1,2 km-t a megtett út és a még hátralévő út aránya 7:6 lesz.Mekkora a távolság a két alakulat között?2012. ápr. 3. 19:33
1/3 anonim válasza:
először az út 3/7 részéig jut el (és 4/7 rész maradt) megy 1,2 km-t,így 7/13-nál jár már (6/13 a hátralévő út) szóval fel lehet írni hogy :3/7+1,2=7/13 ebből már ki tudod számolni
2/3 anonim válasza:
bocsi az ikszeket lehagytam
3/7x+1,2=7/13x
3/3 anonim válasza:
A két alakulat közt 10,92 km a távolság.