Valaki levezetné, hogy hogyan kell megoldani (8. -os matek)?

Egy gyalogos alakulat parancsnokától futár megy tüzérség parancsnokához. Bizonyos idő múlva a megtett út úgy aránylik a még hátralévő úthoz, mint 3:4. Ha még megtesz 1,2 km-t a megtett út és a még hátralévő út aránya 7:6 lesz.Mekkora a távolság a két alakulat között?
2012. ápr. 3. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
először az út 3/7 részéig jut el (és 4/7 rész maradt) megy 1,2 km-t,így 7/13-nál jár már (6/13 a hátralévő út) szóval fel lehet írni hogy :3/7+1,2=7/13 ebből már ki tudod számolni
2012. ápr. 3. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:

bocsi az ikszeket lehagytam

3/7x+1,2=7/13x

2012. ápr. 3. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A két alakulat közt 10,92 km a távolság.
2012. ápr. 3. 20:18