2012. febr. 29. 17:10
1/1 anonim válasza:
Mértani sorozat
m2 = 36
m6 = 2
q = ?
Mivel m2 és m6 egy páratlan számú csoport két szélső tagja, a középen levő tag a mértani sor tulajdonsága miatt meghatározható.
Ennek alapján
m2*m6 = m4²
vagyis
m4² = 36*2
így
m4 = 6√2
A sorozat hányadosa
q² = m6/m4 = 2/(6√2) = 1/(3√2) = √2/6
q = √(√2/6)
=========
Ezzel minden tag számítható.
DeeDee
*********