Mértani sorozat 2. eleme 36 a 6. eleme 2 levezetné vki?

2012. febr. 29. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Mértani sorozat

m2 = 36

m6 = 2

q = ?


Mivel m2 és m6 egy páratlan számú csoport két szélső tagja, a középen levő tag a mértani sor tulajdonsága miatt meghatározható.

Ennek alapján

m2*m6 = m4²

vagyis

m4² = 36*2

így

m4 = 6√2


A sorozat hányadosa

q² = m6/m4 = 2/(6√2) = 1/(3√2) = √2/6

q = √(√2/6)

=========


Ezzel minden tag számítható.


DeeDee

*********

2012. febr. 29. 19:58