-10x(12-x)+18 = 10(12-x)+x2012. jan. 16. 20:41
1/2 anonim válasza:
Ha másodfokú egyenlet megoldóképletét már tanultad, akkor itt egy levezetés, ha még nem, akkor majd írok egy olyat, amihez az nem kell.
Kibontva a zárójeleket
-120x + 10x^2 + 18 = 120 - 10x + x.
Egy oldalra rendezve, kitevők szerint csökkenő sorrendben
10x^2 - 120x + 10x - x + 18 - 120 = 0,
10x^2 - 111x - 102 = 0.
A másodfokú egyenlet megoldóképletébe helyettesítve
x12 = (111 pm gyök(111^2 - 4*10*(-102)))/(2*10).
A műveleteket elvégezve
x1 = 1/20*(111 - gyök(16401)) kb. -0,8533,
x2 = 1/20*(111 + gyök(16401)) kb. 11,95.
2/2 A kérdező kommentje:
Fú ezt nagyon szépen levezetted :D Köszi :D
2012. jan. 16. 21:00