Andris 3 éves volt amikor a húga született. A húga most 8 éves.

Hány éves Andris?

Hány éves volt a húga amikor feleannyi idős volt mint Andris?

Hány évesek lesznek együtt 10 év múlva?

Hány év múlva lesznek együtt 99 évesek?


Magyarázatot is légyszi.


2012. jan. 16. 18:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Már három kérdésre tudom a választ , csak arra nem hogy hány éves volt a húga amikor feleannyi idős volt mint Andris.
2012. jan. 16. 18:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezen nem nagyon van mit magyarázni... Végig kell gondolni.


Andris 3 éves volt, mikor a húga született, a húga most 8 éves, tehát azóta 8 év telt el, így András most 3+8 = 11 éves.


A húga nála végig 3 évvel fiatalabb, amikor Andris kétszer olyan idős mint a húga, akkor is 3 évvel fiatalabb nála és ez éppen a húga kora (egyenlettel 2x - 3 = x), innét a húga 3 éves volt, mikor feleannyi idős volt, mint ő.


Ketten együtt most 11+8 = 19 évesek, 10 év múlva mindketten 10 évvel idősebbek lesznek: (11+10) + (8+10) = 39.


Az utolsót meg találd ki, hogy hogyan találtam ki, hogy 40 év múlva.

2012. jan. 16. 18:13
 3/5 anonim válasza:

Hány éves Andris:11éves


Hány éves volt a húga amikor feleannyi idős volt mint Andris?: 3éves


Hány évesek lesznek együtt 10 év múlva?: 39évesek


Hány év múlva lesznek együtt 99 évesek?:70 év múlva


Magyarázat: az nincs!

2012. jan. 16. 18:14
 4/5 A kérdező kommentje:
egyenlettel én is megtudom csinálni , ez egy negyedikes gyerek házija , éppen ezért kértem magyarázatot hogy valaki hátha eltudja mondani az ő szintjén , hogy eltudjam mondani a gyereknek .
2012. jan. 16. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor meg...


Ha Andris kétszer olyan idős, mint a húga, akkor annyival idősebb a húgánál, mint a húga a semminél. Azaz a húga a semminél 3 évvel idősebb.

2012. jan. 16. 18:19