Megtudja oldani valaki ezt a matek feladatot? Részletek lent.


Egy 24 fős osztályban a matematikából írt dolgozat átlaga 3,25 lett. Tudjuk,hogy senki nem írt elégtelen dolgozatot.

a, Lehetséges-e, hogy nem született jeles dolgozat?

b, Legfeljebb hány jeles dolgozat születhetett?

Létszi magyarázatot is írjatok!Köszönöm


2012. jan. 12. 16:50
 1/3 anonim válasza:

3,25*24= 78 a jegyek összege

elégtelen (1) = 0

elégséges (2) = ?

közepes (3) = x

jó (4)= y

jeles (5) = 0


szóval 78= (2*?)+(3*x)+(4*y) és akkor itt elkezdtem tippelgetni... és akkor végülis (2*1)+(3*20)+(4*4)= 78 tehát lehetséges hogy nincs jeles dolgozat :)

2012. jan. 12. 17:12
 2/3 anonim válasza:
fúú nem jó elrontottam 25-tel számoltam...
2012. jan. 12. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:

b)


Itt abból kell kiindulni, hogy ahhoz, hogy a jeles dolgozatok száma maximális legyen, ahhoz az elégséges dolgozatok számának is maximálisnak kell lenniük. Utána meg a közepesből kell minél többel számolni és a jóból legyen minél kevesebb:


z – elégséges (2), x – közepes (3), y – jó (4), t – jeles (5)


78 = 2*z + 3*x + 4*y + 5*t


z + x + y + t = 24

2012. jan. 13. 12:37