Szuksegem lenne segitsegre. Hogy kell megoldani? (matek)


[link]

8.-nal elakadtam...


2012. jan. 13. 11:23
 1/9 A kérdező kommentje:

1 jött ki, megvan :D

a 3.-ban és a 4.-ben tudna valaki segiteni?

2012. jan. 13. 11:29
 2/9 anonim ***** válasza:
hogy kellet megoldani?
2012. jan. 13. 11:57
 3/9 A kérdező kommentje:

elneveztem (gyök2) az x-edikent a-nak es (gyök3) az x-edikent b-nek és akkor sokkal egyszerübb volt. Közös nevező, aztán ha az 1-gyel egyenlő, akkor a számláló egyenlő a nevezővel. Átviszek, kiemelek (b négyzet)-et, visszahelyettesítem az a-t és a b-t és kijön, hogy 1.

Szerinted ez hányadik példa?

2012. jan. 13. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Negyedikhez:

6 ∙ 9ˣ – 13 ∙ 6ˣ + 6 ∙ 4ˣ = 0

Legyen a = 3ˣ és b = 2ˣ, ekkor


6 ∙ a² – 13 ∙ a ∙ b + 6 ∙ b² = (2b – 3a) ∙ (3b – 2a) = 0

2b – 3a = 0 vagy 3b – 2a = 0

2 ∙ 2ˣ = 3 ∙ 3ˣ

(⅔)ˣ = 3/2 és innentől ⅔ alapú logaritmust kell venni mindkét oldalon, és kijön x = –1

vagy

3 ∙ 2ˣ = 2 ∙ 3ˣ

(⅔)ˣ = ⅔ és innen x = 1

2012. jan. 13. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Harmadik:

[link]

2012. jan. 13. 15:23
 6/9 A kérdező kommentje:
14-essel vannak problémáim...
2012. jan. 15. 12:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért egy köszönöm jól esne vagy valami...

14.

[link]

2012. jan. 15. 13:17
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2012. jan. 15. 16:45
 9/9 A kérdező kommentje:
23-24-esben tudna-e valaki segiteni?
2012. jan. 15. 19:43