Segitenetek egy matek felatatban kerlek?


ha (x*3)-3x(y*2)=10 es (y*3)-3(x*2)y=198,akkor mivel egyenlo x*2=y*2,,x,yeR

jeloles:x*3=x a harmadikon

y*2=y a masodikon

es lenne meg egy feladat

hat meg a tizes szamrendszerbeli abcd(felulvonas) szamokat

amelyekre

A=(10*2n+4)+6x(10*n+3)+4x(10*n+2)+abcd(felulvonas)negyzetszam,ahol n e N es nnagyobb vagy egyenlo mint 2.

A jelolesek ugyanazok es a 6-os es 4-es utan az x szorzast jelol.


2012. jan. 13. 17:25
 1/3 BKRS ***** válasza:

A hatvanyt ^ jellel szokas jelolni az interneten, a * a szorzasra van fenntarta, ennek megfeleloen fogom irni a valaszt.

A kerdes nem vilagos, addig is amig adsz egy jobb megfogalmazast kiszamolom mennyi x es y.


(x^3)-3x(y^2)=10

(y^3)-3(x^2)y=198


Legyen a = x-iy

a^3 = x^3 - i*3*x^2y - 3xy^2 + iy^3 = x^3 - 3xy^2 + i( y^3 - 3x^2y) = 10 + 198i

ami ugy is irhato, hogy

a^3 = 198.252364 * (cos(87.1087304) + i*sin(87.1087304))

vagyis a = 5.83095189* (cos(29.0362435) + i*sin(29.0362435)) = 5.09807621 + 2.83012702 i

vagyis x = 5.09807621 es y = - 2.83012702

2012. jan. 13. 18:42
 2/3 A kérdező kommentje:

tehat 1.feladat:(x^3)-3x(y^2)=10 es (y^3)-3(x^2)y=198 akkor mivel egyenlo x^2+y^2

(en azt kaptam erre hogy:(y-x)*(x^2+y^2+4xy)=188(roviditett szamitasi kepletekkel.

A 2.feladat:A=[(10^(2n+4)]+6*[(10^(n+3)]+4*[(10^(n+2)]+abcd(felulvonas)

2012. jan. 14. 12:33
 3/3 BKRS ***** válasza:

x^2 +y^2 na ennek mindjart tobb ertelme van.

42.0096189 kene, hogy legyen, ha egyszer x = 5.09807621 es y = - 2.83012702.

2012. jan. 14. 20:04