Területekkel kapcsolatos matekfeladat, ötletek?


Az a és b oldalú deltoidba r sugarú, köré R sugarú kör írható. Igazold, hogy 1/r=1/a+1/b !

Előre is köszönöm :)


2012. jan. 16. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A köré írt kör egy dolog miatt fontos: így a deltoid tulajdonképpen két egybevágó derékszögű háromszög az átfogójuk mentén egybefordítva. Úgy is mondhatnám, hogy az átlója mentén kettévágott téglalap a vágás mentén összefordítva.


A deltoid területét kétféleképp felírva:

Mivel két derékszögű háromszögből áll,

(1) T = a*b


A beírt kör sugarával

T = r*s

ahol

s = K/2 - a félkerület

s = 2(a + b)/2

s = a + b

így a terület

(2) T = r(a + b)


A két terület egyenlő

(1) = (2)

a*b = r(a + b)

ebből

1/r = (a + b)/a*b

tagonként elosztva

1/r = 1/a + 1/b

===========


Ennyi. :-)


DeeDee

**********

2012. jan. 16. 20:00
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél, szeretlek, gyere hozzám feleségül, nem már te hülye, te gyökér, hány nőt akarsz még eévenni rajtam kívül, elverlek, demotiválón láttam egy tök jó posztot
2012. jan. 16. 20:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Betti szavai voltak
2012. jan. 16. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:
:-)))
2012. jan. 16. 23:11