Tudnátok segíteni? Szorgalmi matekfeladat . Elég ramatyul állok matekból úgyhogy jól jönne! SÜRGŐŐS


1. hány olyan természetes szám van amellyel a 2011-et el osztva a maradék 31 lesz?

2.Ha egy kétjegyű számhoz hozzáadjuk a számnál kilenccel nagyobb szám százszorosát, 2011-et kapunk. Mi lehet ez a szám ?

3.Gondoltam egy számot . A kétszereséből elvettem 11et majd a különbség harmadának kétszeresét. A maradékból 1300-at kivonva 37et kaptam . Melyik számra gondoltam ?

Előre is köszönöm !!


2011. dec. 11. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

1. 2011-31 számot (1980) bontsd prímtényezőkre. Ezek után írd fel a prímtényezőkből létrehozható összes lehetséges számot. Célszerű sorban haladni, tehát először maguk a tényezők, aztán a két tényezőből kikombinálható számol, stb. 1980 is kell! Végül ebből a számhalmazból vedd ki a 31-nél kisebb számokat, és megkaptad a találati halmazt, csak meg kell számolnod.

VAGY ülj le és gondolkozz, tuti van egyszerűbb megoldás is, de most csak ez jutott eszembe.

2. Sima egyenlet: x+100*(x+9)=2011

3. Megint egyenlet. 2x-11-(2x-11-x)/3*2=1300+37

2011. dec. 11. 21:39