2011. nov. 21. 15:21
1/1 BKRS válasza:
Mondjuk a palastjat ha kiterited, akkor "A" szogu korcikk lesz. Mondjuk A-t radianban merjuk,
akkor az r sugaru korcikk terulete:
r^2 * A /2
Mondjuk egy R sugaru korcikkbol csinalunk egy r sugaru korcikket.
Mekkora a teruletek aranya:
Tnagy/Tkicsi = (R^2 *A/2)/(r^2 *A/2) =
= (R^2 *A/2)*(2/ (r^2 *A)) =
=R^2 /r^2 = (R/r)^2
Namost tudjuk, hogy mi felezni akarjuk a teruletet, tehat:
Tnagy/Tkicsi = 2
(R/r)^2 = 2
R/r = √2
R = √2 * r
r = R/√2
A parhuzamos szelok tetele miatt a kis kup magassaga es a nagy kup magassaga kozti arany ugyanaz lesz, mint ezeknek a sugaraknak az aranya. (rajzolj abrat, a sugar az a kup alkotoja lesz)
m = M/√2
M=46cm
m =46/√2 = 32.5269119