Matekfeladat, hogy menjek tovább?

van egy rombusz, adott: területe (6cm^2), beirható kör területe (3cm^2), kérdés: 2 átlója. Addig eljutottam, hogy kiszámoltam a kör sugarát, (0.98cm), illetve a kerületét (12.2cm). Oldala tehát 3.06cm. Innentől hogy haladjak tovább? Ha valaki leirná, azt megköszönném!
2011. nov. 24. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A terület:

e*f/2=6

e*f=12


Az átlók négy derékszögű háromszögre bontják a rombuszt.

Felírhatunk egy Pitagorasz tételt.

(e/2)^2+(f/2)^2=3.06^2

2011. nov. 24. 21:09
 2/4 m_pali válasza:
a terület megkapható úgy is h (e*f)/2 tehát ha kicsit alakítunk rajta akkor 12=e*f tehát e=12/f majd ezt felhasználod a rombuszban lévő egyik háromszögben mivel az átlók derékszögűek (és felezik egymást) ezért itt fel lehet írni egy Pitagoras tételt tehát a(négyzet = e/2(a négyzeten)+ f/2(a négyzeten) mivel már e-t már kifejeztük f-fel ezért a következő lépés az hogy a(négyzet)= 12/f(négyzet + f/2(négyzet) számokkal 9,36= 144/f(négyzet/4+f(négyzet)/4 ezt ha átalakitjuk akkor kapunk olyat h -F( a negyediken) + 74,88f(négyzet)-144=0 ez f(négyzetre egy másodfokú egyenlet
2011. nov. 24. 21:20
 3/4 A kérdező kommentje:
ez a képlet hiányzott, köszönöm!
2011. nov. 24. 21:20
 4/4 m_pali válasza:
nincs mit
2011. nov. 24. 21:32