Hogyan kell kiszámítani a kezdeti nyomást? (Bővebb lent)


Sziasztok. Szóval, arról lenne szó, hogy kaptam egy házi feladatot, fizikából, amit egyáltalán nem értek. szorgalmi feladat, ezt még nemtanultam. Szóval kérlek írjátok le hogyan kell megoldani, meg esetleg egy levezetést + eredményt, ha kérhetném. :) Köszönöm szépen!

Szóval:

Egy hengerben állandó hőmérsékleten gázt sűrítünk össze úgy, hogy térfogata 7dm³ -ről 4dm³ -re csökken, miközben a nyomása 90kPa-val megváltozik. Határozzuk meg a gáz kezdeti nyomását!

Eddig jó?:D pls levezetést eredmény valaki... nagyon nemértem.:S holnapra kell!!!

V1 = 7dm³ (^3)

V2 = 4dm³

VΔ = 3dm³

P= 90kPa

ez így jó? Előre is köszi


2011. dec. 11. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

szia! ez egy izoterm állapotváltozás, tehát a gáznak csak a hőmérséklete marad állandó, a nyomása, térfogata nem.


át kell váltani SI mértékegységbe:

90 kPa = 90.000 Pa

7 dm3 = 0,007 m3

4 dm3 = 0,004 m3


ilyenkor a Boyle-Mariotte törvényt alkalmazzuk:


V2/V1 = p1/p2


4/7 = p1/90

p1 = 0,004/0,007 * 90.000 = 51.428 Pa

2011. dec. 11. 23:11