tud segíteni vki?2011. nov. 27. 15:42
1/3 BKRS válasza:
CH3COOH <-> CH3COO- + H+
[CH3COO-]*[H+]/[CH3COOH] = 1,8*10^-5
[CH3COO-] = [H+] = 10^-3,4
Tehat a viz auto-disszociacioja elhanyagolhato.
[CH3COOH]=10^(-3,4)*10^(-3,4) /1,8*10^(-5)= 0,0088 mol/dm^3
2/3 BKRS válasza:
Henderson-Hasselbalch egyenletet kell szerintem hasznalni, illetve annak a dualisat,
Innen viszont letoltheto egy pH szamolo, (30 napig hasznalhtaod ingyen) ami buffer oldatok pH-jat szamolja.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :D és a linket :D köszönöm :D:D
2011. nov. 29. 10:13