8. Mekkora az CH3COOH kezdeti koncentrációja a pH=3,4-es CH3COOH oldatabn? Ks = 1,8 · 10^−5 10. Mekkora a 0,1 mol/dm3 koncentrációjú NH3 és 0, 04 mol/dm3 koncentrációjú NH4Cl tartalmazó pufferoldat pH-ja? Kb = 1,8 · 10^−5

tud segíteni vki?
2011. nov. 27. 15:42
 1/3 BKRS ***** válasza:

CH3COOH <-> CH3COO- + H+

[CH3COO-]*[H+]/[CH3COOH] = 1,8*10^-5

[CH3COO-] = [H+] = 10^-3,4

Tehat a viz auto-disszociacioja elhanyagolhato.

[CH3COOH]=10^(-3,4)*10^(-3,4) /1,8*10^(-5)= 0,0088 mol/dm^3

2011. nov. 28. 17:25
 2/3 BKRS ***** válasza:

Henderson-Hasselbalch egyenletet kell szerintem hasznalni, illetve annak a dualisat,

[link]

Innen viszont letoltheto egy pH szamolo, (30 napig hasznalhtaod ingyen) ami buffer oldatok pH-jat szamolja.

2011. nov. 28. 19:05
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :D és a linket :D köszönöm :D:D
2011. nov. 29. 10:13