2011. szept. 21. 11:26
1/3 anonim válasza:
V₀ = 1 dm³
c = 1,2 mol/dm³
ρ = 1,42 g/cm³
%(m/m) = 68,0 %
V = ?
m = V₀*c*M
M(HNO₃) = 63,01 g/mol
m = 1*1,2*63,01 = 75,612 g
m = V*%(m/m)/(100*ρ)
V = m/(%(m/m)*ρ)
V = 75,612*100/(68*1,42) = 78,057 cm³
Ha gondot okoz az indexek (és más matematikai jelek) kiírása, akkor a megoldási lehetőségekről itt írunk:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2/3 anonim válasza:
Helyesen:
m = V*%(m/m)/100*ρ
A többi már jó. Amúgy nem árt, ha házifeladatok esetén kiírod a végeredményt, hogy tudjuk ellenőrizni a számításainkat.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 21. 19:46