1, 00 dm3 1,20 mol/dm3 koncentrációjú salétromsavoldatot készítünk. a) Mekkora térfogatú 68, 0 tömeg %-os,1,42 g/cm3 sűrűségű tömény salétromsavra van ehhez szükségünk? Miért kell a 75,6 -ot 0,68-al elosztani? Nem szorozni kéne?

2011. szept. 21. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

V₀ = 1 dm³

c = 1,2 mol/dm³

ρ = 1,42 g/cm³

%(m/m) = 68,0 %

V = ?


m = V₀*c*M


M(HNO₃) = 63,01 g/mol


m = 1*1,2*63,01 = 75,612 g


m = V*%(m/m)/(100*ρ)


V = m/(%(m/m)*ρ)


V = 75,612*100/(68*1,42) = 78,057 cm³


Ha gondot okoz az indexek (és más matematikai jelek) kiírása, akkor a megoldási lehetőségekről itt írunk:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. szept. 21. 14:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


m = V*%(m/m)/100*ρ


A többi már jó. Amúgy nem árt, ha házifeladatok esetén kiírod a végeredményt, hogy tudjuk ellenőrizni a számításainkat.

2011. szept. 21. 14:50
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 21. 19:46