2011. febr. 6. 05:13
1/2 anonim válasza:
Persze. Írd le, meddig jutottál és rávezetünk a megoldásra! :)
2/2 DudoloPocok válasza:
gondolom a c3 és a dc3 az cm3, ill dm3
800 cm3 ( 0,8 dm3) oldatban van 1,6*74,5*0,8 g = 95,35 ganyag
ha 246 cm3 vizet hozzáadunk, lesz 1046 cm3 oldatunk, amiben ugyanennyi anyag van
1046 cm3 -ben 95,35 g
1000 cm3 -ben x g
x=1000/1046*95,35 = 91,166
91,166 az 91,166/74,5 mólt jelent, azaz c=1,224 mól/dm3