Valaki tud segíteni kémiából? 800 c3, c=1,6m/dc3 koncentrációju KCl oldathoz hozzáöntünk 246 c3 vizet c=? M=74,5g/mol Holnapi kémia Házi lenne.9-es kémia?

2011. febr. 6. 05:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. Írd le, meddig jutottál és rávezetünk a megoldásra! :)
2011. febr. 6. 12:50
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

gondolom a c3 és a dc3 az cm3, ill dm3


800 cm3 ( 0,8 dm3) oldatban van 1,6*74,5*0,8 g = 95,35 ganyag


ha 246 cm3 vizet hozzáadunk, lesz 1046 cm3 oldatunk, amiben ugyanennyi anyag van


1046 cm3 -ben 95,35 g

1000 cm3 -ben x g


x=1000/1046*95,35 = 91,166


91,166 az 91,166/74,5 mólt jelent, azaz c=1,224 mól/dm3

2011. febr. 6. 15:18