Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet?


[link]


Az eredmény megvan,de a levezetést nem értem.

előre is köszönöm!


2012. márc. 1. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

(2x+2-x)/x=(x-2+4x)/x /*x

(2x+2-x)=(x-2+4x)

x+2 = 5x-2

4= 4x

x=1

2012. márc. 1. 20:30
 2/3 anonim ***** válasza:
vagy ilyesmi
2012. márc. 1. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy ilyesmi. :-)))


[2(x + 1)/x] -1 = 1 - 2(2x + 1)/x /*x

2(x + 1) - x = x - 2(2x + 1)

2x + 2 - x = x - 4x - 2

4x = -4

x = -1

======

2012. márc. 1. 22:12