B*b*x+1=b*(x+1)2013. jan. 22. 19:54
1/1 BKRS válasza:
B*b*x+1=b*(x+1)
B*b*x+1=b*x+b
(B-1)b*x=b-1
x = (b-1)/((B-1)b)
Ha a B=b
akkor b=1 esetén minden x megoldás,
b nem 1 esetén pedig lehet b-1-gyel egyszerűsíteni: x= 1/b