Valaki levezetné ezt a paraméteres egyenletet?

B*b*x+1=b*(x+1)

2013. jan. 22. 19:54
 1/1 BKRS ***** válasza:

B*b*x+1=b*(x+1)

B*b*x+1=b*x+b

(B-1)b*x=b-1

x = (b-1)/((B-1)b)


Ha a B=b

akkor b=1 esetén minden x megoldás,

b nem 1 esetén pedig lehet b-1-gyel egyszerűsíteni: x= 1/b

2013. jan. 22. 20:36