A konkrét feladat ez lenne : Az "m" valós paraméter melyik értékére lesz "mx+2(2x+1)=3(m-1), x eleme R egyenlet gyöke a -2? Hát a 0?2011. okt. 9. 14:13
1/3 anonim válasza:
mx+2(2x+1)=3(m-1)
(m+4)x+4=3m-3
Ebből kijön valami tört x-re, amiben szerepel az m.
Kapsz egy törtes egyenlete -2 jobb oldallal.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 12. 16:05