Hogyan oldjam meg a paraméteres egyenletet?

A konkrét feladat ez lenne : Az "m" valós paraméter melyik értékére lesz "mx+2(2x+1)=3(m-1), x eleme R egyenlet gyöke a -2? Hát a 0?
2011. okt. 9. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

mx+2(2x+1)=3(m-1)

(m+4)x+4=3m-3


Ebből kijön valami tört x-re, amiben szerepel az m.

Kapsz egy törtes egyenlete -2 jobb oldallal.

2011. okt. 9. 14:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Így már érted:

[link]

2011. okt. 9. 17:58
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 12. 16:05