A henger felszíne 2*r^2*pi+2*r*pi*m=1844cm2,végigvezeted, megkapod az r-t, abból már tudsz térfogatot számolni.
Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet?
2013. ápr. 4. 21:26
1/1 Silber válasza:
V=2*r^2*pi+2*r*pi*m
2*pi*r^2+2*r*pi*m-V=0
r^2+m*r-V/(2*pi)=0
_____
r(1,2)=[-m*r+-((m*r)^2-4*1*(-V/(2*pi))^(1/2)]/[2*1]
r(m), így "m" ismeretében "r" kiszámítható. Csak a pozitív gyök értelmezhető!