Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet?


A henger felszíne 2*r^2*pi+2*r*pi*m=1844cm2,végigvezeted, megkapod az r-t, abból már tudsz térfogatot számolni.



Valaki levezetné nekem ezt az egyenletet?



2013. ápr. 4. 21:26
 1/1 Silber ***** válasza:

V=2*r^2*pi+2*r*pi*m

2*pi*r^2+2*r*pi*m-V=0

r^2+m*r-V/(2*pi)=0

_____

r(1,2)=[-m*r+-((m*r)^2-4*1*(-V/(2*pi))^(1/2)]/[2*1]


r(m), így "m" ismeretében "r" kiszámítható. Csak a pozitív gyök értelmezhető!

2013. ápr. 4. 21:52