Valaki ezt megpróbálná elmagyarázni? (Matek)


[link]


A 12. Feladatot légyszíves



2013. máj. 6. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

π/3-π/2=(2π-3π)/6=-π/6 (közös nevezőre hozás és összevonás)

sin(-π/6)=-sin(π/6) (a sinusz páros függvény)

Mivel π/6 = 30° (π = 180°, 180°/6=30°),

sin(30°)=1/2 (számológéppel, vagy "félszabályos" háromszög felrajzolásával is kihozható.

Tehát 2*sin(π/3-π/2) = 2*(-sin(30°)) = 2 * (-1/2) = -1


Egyébként a számológépedet radiánra állítva (tudtommal lehet használni) és behelyettesítve kijön az eredmény.

2013. máj. 6. 18:57
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. máj. 6. 19:40