Valaki segitene elmagyarazni a függvényeket? (lent. Valaki magyarázza el)


nem értem hogy hogy kéne ábrázolnom pl.: " f(x)= -x+1 "


igazából már a sin függvényeknél tartunk de nem értem hogy hogy ábrázolhatnám az " f(x) = 2xsin(x+π/4)-1. "


valaki könyörgöm magyarázza el:(


2013. ápr. 24. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:

" f(x)= -x+1 "


Ezen nem tudom, mit nem értesz.. ha matek órákon csak aludtál, akkor rajzold szépen fel a függvényt. A bal oldalon van az x értéke, a jobbon meg az y. Tehát 0 x-nél (az origonál) az értéke -0+1 = 1. Tehát nem az origonál megy a függvény, hanem van egy olyan pontja, hogy 0,1. Nézzük meg eggyel. 1 = -1 +1, tehát ez nulla lesz. lesz olyan pontja is tehát, hogy 1,0 és így tovább.. kösd össze a pontokat és már látod is.


Ha egy kicsit gyakorlottabb leszel, akkor már ránézésre látod, hogy -x az egy fordított lineáris, tehát bal fentről megy jobbra le. a +1 meg annyit jelent, hogy felfele tolod az egészet 1 kockával.

2013. ápr. 24. 20:06