(egyenlet) (5xy) /z =5*x*y*z^ (-2)? Valaki nagy matekos magyarázza el, hogy miért egyenlő!

Köszönöm!
2013. jan. 14. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez sehogy sem egyenlő. Ha az egész jobb oldal a mínusz második hatványon van, akkor egyértelmű, de ha csak a z, akkor is a jobb oldal z-vel kisebb a bal oldalnál.
2013. jan. 14. 23:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a WolframAlphat.

[link]


Egyébként az, hogy egyenlőek-e az attól függ, hogy x, y és z milyen értéket vesznek fel. Vannak olyan x,y és z értékek, ahol egyenlőek, és vannak, ahol nem.

2013. jan. 15. 01:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy egyenlet, amit meg kell oldani.


z^(-2)=1/z^2


z nem lehet 0, ezért szorozzuk meg z^2-el mindkét oldalt.


5xyz=5xy

5xyz-5xy=0

5xy(z-1)=0


Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tagja 0.

Vagyis az egyenlet megoldásai:

x=0 (0;y;z) (z nem 0) VAGY

y=0 (x;0;z) (z nem 0) VAGY

z=1 (x;y;1)


Végtelen sok megoldás van természetesen.

2013. jan. 15. 11:30