Köszönöm!2013. jan. 14. 23:03
1/3 anonim válasza:
Ez sehogy sem egyenlő. Ha az egész jobb oldal a mínusz második hatványon van, akkor egyértelmű, de ha csak a z, akkor is a jobb oldal z-vel kisebb a bal oldalnál.
2/3 anonim válasza:
Tudom ajánlani a WolframAlphat.
Egyébként az, hogy egyenlőek-e az attól függ, hogy x, y és z milyen értéket vesznek fel. Vannak olyan x,y és z értékek, ahol egyenlőek, és vannak, ahol nem.
3/3 anonim válasza:
Ez egy egyenlet, amit meg kell oldani.
z^(-2)=1/z^2
z nem lehet 0, ezért szorozzuk meg z^2-el mindkét oldalt.
5xyz=5xy
5xyz-5xy=0
5xy(z-1)=0
Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tagja 0.
Vagyis az egyenlet megoldásai:
x=0 (0;y;z) (z nem 0) VAGY
y=0 (x;0;z) (z nem 0) VAGY
z=1 (x;y;1)
Végtelen sok megoldás van természetesen.