Gyökös egyenlet, hogyan lesz meg a megoldása? Mert ha négyzetre emelem eltűnik az egyik gyök, de ha megint négyzetre emelem, akkor a másik oldalon már x a 4-diken lesz, nem?

[link]
2013. jan. 13. 17:41
 1/4 Tom Benko ***** válasza:
Na és? Akkor egy hiányos negyedfokúd lesz esetleg, és az y=x^2 helyettesítés megoldja.
2013. jan. 13. 17:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát és akkor mégis mit kezdjünk az x el?

Írjuk fel mint x=gyök(y) ?

Mivel az egyenlet akkor x^4-6x^2+x+4= 0 lesz ha négyzetre emelünk

2013. jan. 13. 18:35
 3/4 vurugya béla ***** válasza:

A matematikai program (Maple) szerint ez a megoldás:


[link]


Gondolom, a negyedfokú megoldóképletnél egyszerűbben nem is lehet megoldani.

Szerintem el lett írva a feladat.

2013. jan. 13. 20:25
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
@2: Valóban, én valamiért x^2-et láttam a gyök alatt... :(
2013. jan. 14. 07:14