8-as egyenletek? Első egyenlet :13x- (8x+1) + (2x-19) =22 másik egyenlet:2x- (x-3) =5x+7 harmadik egyenlet:3x- (6x+2) - (2x+1) =x+1

2012. szept. 20. 19:33
 1/1 BKRS ***** válasza:

13x- (8x+1) + (2x-19) =22

13x - 8x -1 + 2x -19 = 22

7x -20 = 22

7x = 42

x=6


2x-(x-3) = 5x + 7

2x +x+3 = 5x+7

3x + 3 = 5x + 7

-2x = 4

x = -2


3x - (6x+2) -(2x+1) = x+1

3x - 6x - 2 - 2x - 1 = x+1

-5x - 3 = x + 1

-6x = 4

x = -4/6 = -2/3

2012. szept. 20. 19:53