Egy számtani sorozat harmadik tagja 50, a 10. tagja 10zel kisebb a nyolcadik tagjánál?

Tudtok segíteni ebben??? nem értem hogy kell..:%/
2012. szept. 18. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

a3=50

a1+2d=50

a1=50-2d


a10+10=a8

a1+9d+10=a1+7d


50-2d+9d+10=50-2d+7d

60+7d=50+5d

10+2d=0

d=-5


a1=50-2x(-5)

a1=50+10

a1=60

2012. szept. 18. 21:25
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. szept. 19. 19:59