Egy számtani sorozat második és nyolcadik tagjának összege 2, kilencedik és harmadik tagjának különbsége 24. Mennyi az első tíz tag összege?


Próbáljatok meg segíteni!

Nagyon megköszönném!


2012. máj. 10. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

a2+a8=2

a1+d+a1+7d=2

2a1+8d=2


a9-a3=24

(a1+8d)-(a1+2d)=24

a1+8d-a1-2d=24

6d=24

d=4


ezt az első egyenletbe beírod:

2a1+8d=2

2a1+8*4=2

2a1=-30

a1=-15



és képlettel ki tudod számolni az első 10 tag összegét.

függvénytáblában vagy neten megtalálod

2012. máj. 10. 18:08
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm!!
2012. máj. 10. 18:14
 3/4 anonim válasza:
látom vannak még kedves emberek a világon :)
2012. aug. 17. 18:44
 4/4 A kérdező kommentje:
így van :)
2012. aug. 17. 20:54