Próbáljatok meg segíteni!
Nagyon megköszönném!
2012. máj. 10. 17:30
1/4 anonim válasza:
a2+a8=2
a1+d+a1+7d=2
2a1+8d=2
a9-a3=24
(a1+8d)-(a1+2d)=24
a1+8d-a1-2d=24
6d=24
d=4
ezt az első egyenletbe beírod:
2a1+8d=2
2a1+8*4=2
2a1=-30
a1=-15
és képlettel ki tudod számolni az első 10 tag összegét.
függvénytáblában vagy neten megtalálod
2/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm!!
2012. máj. 10. 18:14
3/4 anonim válasza:
látom vannak még kedves emberek a világon :)
4/4 A kérdező kommentje:
így van :)
2012. aug. 17. 20:54