Segítenétek légyszíves?2012. szept. 5. 19:47
1/2 anonim válasza:
Most A-val fogom jelölni "an"-t, mert így index nélkül zavaró nekem.
a3 = 16
a10 = -5
_________
a10 - a3 = -21
Számtani sorozat definiciójából nyilvánvaló, hogy a10 és a3 közt 7d a különbség (egyik 9d-re van a1-tól, másik 2d-re, tehát köztük van 7d).
7d = -21
d = -3
a3 = a1 + 2d
a1 = a3 - 2d
a1 = 16 + 6
a1 = 22
Számtani sorozat definiciójából:
A = a1 + (n-1)*d
A = 22 - (n-1)*3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm ! :)
2012. szept. 5. 20:12