Sdan kérdése:

Hetedikes matek egyenlet. Tudnátok segíteni?

9-(3z-5)=29

2012. szept. 19. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:

9-(3z-5)=29

9-3z+5=29

14-3z=29

-3z=15

-z=5

z=-5


ell:9-(3*(-5)-5)=29

9-(-20)=29

9+20=29

2012. szept. 19. 20:14