sürgős lenne. és kérlek a részeredményeket is.2012. szept. 16. 22:26
1/3 A kérdező kommentje:
x2 az egy másodfokú tag
2012. szept. 16. 22:31
2/3 anonim válasza:
a^b (a b-edikre emelve) a hatványozás gépesített jele.
Szívesen segítek, de rakj bele zárójeleket vagy space-ket...
(5/4)x vagy 5/(4x)-ről van szó?
3/3 anonim válasza:
Tekintsünk egy általános, sima másodfokú egyenletet a*x^2+b*x+c=0 formában (xeR, a nem 0 és a,b,ceR). Ennek megoldóképlete az ismert x_1,2=[-b+-GYÖK(b^2-4*a*c)]/(2*a). Ha most a te feladatod és az általános alakot összehasonlítod, akkor most a=1,b=-5/4 és c=3/8, csak be kell helyettesíteni:[5/4+-GYÖK(25/16-4*1*3/8)]/(2*1)=[5/4+-GYÖK(1/16)]/2=(5/4+-1/4)/2. Innen a két gyök pedig x_1=3/4 és x_2=1/2.