Mi a levezetése és megoldása a következő négy fizika példának (kép mellékelve)?


Már nekem is meg vannak félig a feladatok, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó a számolásom menete... kérlek segítsetek! :)


A FELADATOK


[link]


2011. nov. 30. 11:58
 1/1 BKRS ***** válasza:

Szerintem az 1. feladat megoldasa igy lehet:

a lendulet az megmarad, legyen az utkozes utan a 2m tomegu test sebessege V:

2mv = m*4v/3 -2mV

2mV = (-2/3)*mv

V= -v/3


Eo= 0,5*2m*v^2=mv^2

E1=0,5m(4v/3)^2 + 0,5*2m*(-v/3)^2 = 8mv^2 /9 + mv^2/9=mv^2

vagyis a mozgasi energia osszessegeben nem valtozott, az utkozes rugalmas volt.

Erdekes.

Kivancsi vagyok mit fog ehhez szolni bongolo.

2011. nov. 30. 15:30