Már nekem is meg vannak félig a feladatok, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó a számolásom menete... kérlek segítsetek! :)
A FELADATOK
2011. nov. 30. 11:58
1/1 BKRS válasza:
Szerintem az 1. feladat megoldasa igy lehet:
a lendulet az megmarad, legyen az utkozes utan a 2m tomegu test sebessege V:
2mv = m*4v/3 -2mV
2mV = (-2/3)*mv
V= -v/3
Eo= 0,5*2m*v^2=mv^2
E1=0,5m(4v/3)^2 + 0,5*2m*(-v/3)^2 = 8mv^2 /9 + mv^2/9=mv^2
vagyis a mozgasi energia osszessegeben nem valtozott, az utkozes rugalmas volt.
Erdekes.
Kivancsi vagyok mit fog ehhez szolni bongolo.