Lenti matekpélda megoldása, levezetése? (9. osztály)


A-ból elindul az 50 km távolságra lévő B-be egy kerékpáros, 2 óra múlva pedig egy hatszor akkora sebességű autó. Mekkora sebességgel haladnak, ha az autó 1 óra 20 perccel hamarabb ér B-be, mint a kerékpáros?


Fontos lenne a levezetés is, előre is köszönöm!


2011. márc. 25. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A biciklis x sebességgel megy.

Az autós 6x sebességgel megy.

Az autós összesen 3 óra 20 perccel kevesebb idő alatt teszi meg a távot (2 órával később indul és 1 óra 20 perccel hamarabb érkezik, ez 10/3 óra)


50/x = 50/6x + 10/3


50 = 50/6 + 10x/3


300 = 50 + 20x


250 = 20x


x = 12,5


A biciklis 12,5 km/h-val, az autós 6*12,5 = 75 km/h-val megy.

2011. márc. 25. 14:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 25. 15:13