X^ (-2) * ( -x ^ (-2) ) = a szorzat végeredményének levezetese?

x^(-2) * ( -x ^(-2)) = - (1 / x^4) hogyan jott ki?
2012. szept. 14. 20:21
 1/5 BKRS ***** válasza:

Gondolom a masodik tenyezoben nem -x van a -2-ediken, hanem x van a -2-ediken es az van -1-gyel szorozva.

x^(-2) * ( -(x ^(-2))) = -1 * (1/x^2) * (1/x^2) = -1/x^4


Ha -x lenne a -2-ediken, akkor igy alakulna:


x^(-2) * ( (-x )^(-2)) =(1/x^2) * (1/x^2) = 1/x^4

2012. szept. 14. 20:26
 2/5 A kérdező kommentje:

mivel mind a ketto x.es tag a -2.diken van es szorozzuk oket,igy nem valtozik at pozitivra a kitevo es lessz belole pozitiv 4, szoval X a negyediken.


Vagy ugy tortent csak mivel atirtak tortre ezert a tort ele kerult a -,igy ha vissza alakitjuk akkor eltunik a - a tort elol es marad X a negyediken. ?!?

2012. szept. 14. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:
A videoban a 8:00 percnel van ez a konkret szamitas,ahonnand vettem ezt az egeszet.
2012. szept. 14. 20:29
 4/5 A kérdező kommentje:
2012. szept. 14. 20:29
 5/5 A kérdező kommentje:

mar latom,hogy azonos alapu polinom


aˇc . aˇd = aˇc+d


igy ha ket negativ akkor a -4diken lessz az x.

De viszont a masodik tag -x.

Igy -xˇ-4 diken?

2012. szept. 14. 20:35