x^(-2) * ( -x ^(-2)) = - (1 / x^4) hogyan jott ki?2012. szept. 14. 20:21
1/5 BKRS válasza:
Gondolom a masodik tenyezoben nem -x van a -2-ediken, hanem x van a -2-ediken es az van -1-gyel szorozva.
x^(-2) * ( -(x ^(-2))) = -1 * (1/x^2) * (1/x^2) = -1/x^4
Ha -x lenne a -2-ediken, akkor igy alakulna:
x^(-2) * ( (-x )^(-2)) =(1/x^2) * (1/x^2) = 1/x^4
2/5 A kérdező kommentje:
mivel mind a ketto x.es tag a -2.diken van es szorozzuk oket,igy nem valtozik at pozitivra a kitevo es lessz belole pozitiv 4, szoval X a negyediken.
Vagy ugy tortent csak mivel atirtak tortre ezert a tort ele kerult a -,igy ha vissza alakitjuk akkor eltunik a - a tort elol es marad X a negyediken. ?!?
2012. szept. 14. 20:27
3/5 A kérdező kommentje:
A videoban a 8:00 percnel van ez a konkret szamitas,ahonnand vettem ezt az egeszet.
2012. szept. 14. 20:29
4/5 A kérdező kommentje:
2012. szept. 14. 20:29
5/5 A kérdező kommentje:
mar latom,hogy azonos alapu polinom
aˇc . aˇd = aˇc+d
igy ha ket negativ akkor a -4diken lessz az x.
De viszont a masodik tag -x.
Igy -xˇ-4 diken?
2012. szept. 14. 20:35