Logaritmus egyenlet? Elakadtam?


log(x-1)+log(x+1)=2log(3x+2)-2

a logaritmus alapja: 3, csak azt nem tudtam itt megcsinálni, hogy alsó index legyen. Nekem az eredmény -5/12 jön ki, de nem tudom, hogy hol a hiba, segítene valaki??


2013. jan. 13. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Kikötés x>1


Bal oldalon:


log (x-1)*(x+1)


Jobb oldal:

log (3x+2)^2-log9=log (3x+2)^2/9


Vagyis

log (x-1)*(x+1) = log (3x+2)^2/9


(x-1)*(x+1) = (3x+2)^2/9

x^2-1=(9x^2+12x+4)/9

9x^2-9=9x^2+12x+4

-13=12x

x=-13/12


Ez nem felel meg a kikötésnek, ezért nincs megoldás.

2013. jan. 13. 13:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2013. jan. 13. 14:47