log(x-1)+log(x+1)=2log(3x+2)-2
a logaritmus alapja: 3, csak azt nem tudtam itt megcsinálni, hogy alsó index legyen. Nekem az eredmény -5/12 jön ki, de nem tudom, hogy hol a hiba, segítene valaki??
2013. jan. 13. 12:33
1/2 anonim válasza:
Kikötés x>1
Bal oldalon:
log (x-1)*(x+1)
Jobb oldal:
log (3x+2)^2-log9=log (3x+2)^2/9
Vagyis
log (x-1)*(x+1) = log (3x+2)^2/9
(x-1)*(x+1) = (3x+2)^2/9
x^2-1=(9x^2+12x+4)/9
9x^2-9=9x^2+12x+4
-13=12x
x=-13/12
Ez nem felel meg a kikötésnek, ezért nincs megoldás.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2013. jan. 13. 14:47