Segítene ezt valaki elmagyarázni, kiszámolni?

[link]
2013. febr. 3. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a fölső és az alatta lévő egyenletrendszerek két különböző feladat. Nem tudom elképzelni, hogy lesz abból az, úgyh vagy elírtad, vagy az egy külön feladat. "a" és "b" meghatározása amúgy jó.
2013. febr. 3. 10:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért zavaros neked, mert tök hülyén van megoldva ez a feladat.


Sokkal egyszerűbb, ha a második egyenletből kifejezzük x-et:

x=2/y

És ezt beírod az elsőbe:


4/y^2+4y^2=17 /*y^2


4+4y^4=17y^2


Ez most negyedfokú, de ha y^2=a>=0 behelyettesítést megcsináljuk, akkor másodfokú lesz.


4+4a^2=17a

4a^2-17a+4=0


Megoldóképlettel megoldod, kijön 'a'.


a=y^2

Ebből megvan y, utána x.



Ehelyett ő azt csinálja, hogy:


x^2+4y^2=(x+2y)^2-4xy


A másik egyenletben szintén xy szerepel.


Tehát lehet helyettesíteni

x+2y=a

és xy=b /ehelyett ő megint elég hülyén 2xy=b-t helyettesít inkább./


Elvégzi a helyettesítést, aztán próbálja megoldani az egyenletet.


De igazából helyettesíteni se kell:


(x+2y)^2-4xy=17

xy=2


Az első egyenletben a 4xy=8. ezt beírva:

(x+2y)^2-8=17

(x+2y)^2=25


x+2y=5 VAGY x+2y=-5


Ezt a két esetet kell megnézni külön-külön. A másik egyenlet továbbra is xy=2.

2013. febr. 3. 10:44
 3/3 A kérdező kommentje:

sikerült!

köszi :)

2013. febr. 3. 17:37