Matematika, egy feladatot írnék, amit lehetőleg valaki megkellene oldjon nekem és elmagyarázza lépésről lépésre hátha úgy megértem a szögfüggvényeket, mert így is bukásra állok, segitene valaki?


Az van, hogy holnap felmérőt írok, és fogalmam nincs az egészről de talán így megértem :( nos:


Az ABC háromszög A-ban derékszögű. AB=6 cm és sin C(szög)=3/5. Számítsd ki cos C(szög), tg C(szög), ctg C(szög) és sin B(szög) értékét.


A szögfüggvényeket bemagoltam de nem érek velük semmit ha nem tudom alkalmazni :(



2013. ápr. 22. 13:43
 1/2 Surf válasza:

Szia!


Rajzold fel a háromszöget, tüntesd fel az adatokat, és egyértelműbb lesz a következő:

A C szög remélem a C csúcsnál lévő szög. :)

sin x = szemközti befogó/átfogó --> ebből tudjuk a szemközti befogót (AB = 6 cm)

sin x = 6/átfogó

átfogó = 6/sin x

átfogó = 6/(3/5)=30/3=10


Pitagorasz tételből tudjuk, hogy a két befogó négyzetének összege egyenlő az átfogó négyzetével (persze csak derékszögű háromszögnél).

Tehát tudjuk az egyik befogót (AB = 6) és az átfogót (BC = 10).

A hiányzó oldal hossza kell már csak, ami legyen most Y.

Tehát Y^2 = 10^2 - 6^2 = 8 cm.

Így már megvan mind a három oldal hossza, innentől már csak a definíciókat kell tudni:

cos C = közelebbi befogó/átfogó = 8/10 = 4/5

tg C = távolabbi befogó/közelebbi befogó = 6/8 = 3/4

ctg C = közelebbi befogó/távolabbi befogó = 8/6 = 4/3

sin B = távolabbi befogó/átfogó = 8/10 = 4/5


Remélem valamennyire érthető volt, ha nem kérdezz bátran! :)

2013. ápr. 22. 16:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen!:) Ment a zöld pacsi.
2013. ápr. 24. 19:25