Earth4 kérdése:

A következő szögfüggvényeket vezesd vissza nullszög és teljesszög közötti szögfüggvényértékére! ( sin1000fok=sin 280fok ) segítene valaki?


A) sin 2000 fok= sin(......fok)

B) cos(-900 fok)= cos(......fok)


az első megoldása 200 fok, de mégis az hogy jött ki? És a második? Segítség!



2013. márc. 17. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt sokféle segítség van hozzá:

[link]

a "Szögfüggvények értelmezése 0 - 360 fokig" sorban.

2013. márc. 17. 19:12
 2/5 anonim válasza:

A) sin2000=sin(360*5)+200=sin200

egyszerűbb alak: sin(-20)

B) cos-900=cos(-360*3)-180=cos-180

egyszerűbb alak: cos180

2013. márc. 17. 19:19
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) bár nem értem miért így számoltál....
2013. márc. 17. 19:25
 4/5 anonim válasza:
Mivel null és teljesszög között (0-360), megkell nézned, hányszor van meg a 360. 200-ben 5-ször van mg a 360, és maradt 200. Egyszerű.
2013. márc. 17. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy szöghöz hozzáadunk 360 fokot, vagy pedig kivonunk belőle 360 fokot, akkor a szögfüggvényei nem változnak!


ezért:


sin 2000 = sin 1640 = sin 1280 = sin 920 = sin 560 = sin 200


cos -900 = cos -540 = cos -180 = cos 180

2013. márc. 18. 09:42