A) sin 2000 fok= sin(......fok)
B) cos(-900 fok)= cos(......fok)
az első megoldása 200 fok, de mégis az hogy jött ki? És a második? Segítség!
2013. márc. 17. 19:04
1/5 anonim válasza:
2/5 anonim válasza:
A) sin2000=sin(360*5)+200=sin200
egyszerűbb alak: sin(-20)
B) cos-900=cos(-360*3)-180=cos-180
egyszerűbb alak: cos180
3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) bár nem értem miért így számoltál....
2013. márc. 17. 19:25
4/5 anonim válasza:
Mivel null és teljesszög között (0-360), megkell nézned, hányszor van meg a 360. 200-ben 5-ször van mg a 360, és maradt 200. Egyszerű.
5/5 anonim válasza:
Ha egy szöghöz hozzáadunk 360 fokot, vagy pedig kivonunk belőle 360 fokot, akkor a szögfüggvényei nem változnak!
ezért:
sin 2000 = sin 1640 = sin 1280 = sin 920 = sin 560 = sin 200
cos -900 = cos -540 = cos -180 = cos 180