2013. febr. 3. 13:55
1/1 anonim válasza:
volt 50+50+45=145 játék összesen.
Ha 15-en mindhármat játszották, akkor ők 45 játékért felelősek. Maradt 100-15=85 gyerek 145-45=100 játékra. 85 gyerek, ha csak egyet játszik, az 85 játék, van 15 játék hiány, tehát kell 15 gyerek, aki kettőt játszik. Nem?
145 = 15×3 + X×2 + (85-X)×1
145 = 45 + 2X + 85 - X
145 = 130 + X
15 = X