Az osztályok közötti bajnokságban 100 gyerek vett részt.50-en fociztak,45-en kosárlabdáztak és 50-en röplabdáztak.15-en mindhárom labdajátékban részt vettek. Hány gyerek játszott pontosan kétféle labdajátékban? Hogyan oldjam meg?

2013. febr. 3. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

volt 50+50+45=145 játék összesen.

Ha 15-en mindhármat játszották, akkor ők 45 játékért felelősek. Maradt 100-15=85 gyerek 145-45=100 játékra. 85 gyerek, ha csak egyet játszik, az 85 játék, van 15 játék hiány, tehát kell 15 gyerek, aki kettőt játszik. Nem?


145 = 15×3 + X×2 + (85-X)×1

145 = 45 + 2X + 85 - X

145 = 130 + X

15 = X

2013. febr. 3. 20:12