F (x) = (x^3+3x^2-24x+3) /3, hogyan csináljam meg az alábbi feladatot (deriválós-érintős-integrálós)?


f (x) = (x^3+3x^2-24x+3


a: ábrázolás a derivált segítségével; b: írjuk fel a deriváltfv érintőjének egyenletét a deriváltfv legnagyobb zérushelyében; c: számítsa ki a deriváltfv, az előbbi érintő és az y tengely által körbezárt területet!



Segítsetek megoldani, kérlek szépen Titeket!



2013. febr. 21. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"b: írjuk fel a deriváltfv érintőjének egyenletét a deriváltfv legnagyobb zérushelyében;"

Nem világos ez a mondat!

Nem a függvényre vonatkozik ez? ( tényleg a függvény deriváltjára, mert azt nevezzük derivált-függvénynek )

2013. febr. 21. 22:13
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez a rész szó szerint így van a feladatban.


Én úgy értem, hogy f'(x) másodfokú függvénynek kell valamilyen érintőjét felírni. De már arra se emlékszek, hogyan kell érintő egyenletet felírni egy pontra. :(

2013. febr. 21. 22:19
 3/12 A kérdező kommentje:
a deriváltfüggvény másodfokú kifejezést tartalmaz és ahhoz kéne érintő (?)
2013. febr. 21. 22:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt van a feladat eleje:

[link]

Egyre inkább el nem tudom képzelni, hogy a mondat alanya nem A függvény, hanem a derivált-függvény.

(Hacsak nem középiskolai feladat- az eredeti fgv-t csak azért tették bele, hogy nehezebb legyen kitalálni!)

2013. febr. 21. 22:47
 5/12 A kérdező kommentje:

de igen, középiskolai feladat

köszi a segítséget!

2013. febr. 21. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne köszönd még!

Mindjárt kész, mert így könnyű!

2013. febr. 21. 23:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt van a megoldás végig:

[link]

2013. febr. 21. 23:36
 8/12 A kérdező kommentje:

:)) Dejó! Háláásan köszönöm!


Az érintő egyenlete hogy lesz 6x-12? y=mx+b segítségével az adatokból, ami kijött, y=6x+2-t írnék, de látom, hogy nem jó. De nem értem.

Meg még azt nem értem, hogy hogyan tudom ábrázolni. 2 és -4 hely előtt, után, között honnan tudom, hogy hol monoton növekvő vagy csökkenő?

2013. febr. 22. 00:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyenes iránytényezős egyenlete:

y-y0=m(x-x0)

- elnézést a 0-kat nem tudom itt alsó indexbe írni.

- ebbe behelyettesítve és rendezve

A görbe menete: ahol az f'>0 ott növekvő, ...

2013. febr. 22. 00:14
 10/12 anonim ***** válasza:
f' (f vessző) lenne az, de f-nek látszik
2013. febr. 22. 00:20
1 2