Hogy kell ezt a feladatot megoldani?

[link]
2013. febr. 17. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem nem számoltam, néztem el sehol:

[(2 * a^2 * b)/(9 * c^-1 * d^4)]^2 / [(3 * a * b^-5)/(4 * c^-3 * d)]^-2 =


= [(4 * a^2 * b * c^2)/(81 * d^8)] / [(3 * a * c^3)/(4 * b^5 * d)]^-2 =


= [(4 * a^2 * b * c^2)/(81 * d^8)] / [(16 * b^10 * d^2)/(9 * a^2 * c^6)] =


=[(4 * a^2 * b * c^2) / (81 * d^8)] * [(9 * a^2 * c^6)/(16 * b^10 * d^2)] =


= (a^4 * c^8) / (d^10 * b^9)

2013. febr. 17. 12:48
 2/2 A kérdező kommentje:

A 2a a 2.onb egytagu?

mert nem 4a a negyediken b a 2.kon lesz belole

2013. febr. 17. 15:37