1, Egy érettségizős osztályban minden tanuló, minden osztálytársának ad egy tablóképet. Hányan járnak az osztályba, ha összesen 1056 képet adtak egymásnak?
2, Egy téglalap területe 192 cm^2 a kerület pedig 56 cm. Mekkorák a téglalap oldalai?
Előre is köszi a segítséget!
2013. febr. 17. 09:53
1/3 anonim válasza:
1.)
x(x-1)=1056
x²-x-1056=0
Megoldva: 33 és -32 (negatív nyílván nem megoldás)
x= 33
Az osztályba 33-an járnak.
2/3 anonim válasza:
T = 192 = ab
K = 56= 2(a+b)
T-ből kifejezed az egyik ismeretlent: b = 192/a
Behelyettesítesz K egyenletébe:
2[a+(192/a)] = 56
a+ 192/a = 28
a²-28a+192=0
Másodfokú egyenlet megoldóképletébe behelyettesítesz, a két eredmény:
a₁ = 16 --> b₁ = 12
a₂ = 12 --> b₂ = 16
A téglalap oldalai tehát 16 és 12 cm
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 17. 10:08