Hogyan oldom meg ezt a két feladatot? (szöveges f. -matek 10. oszt. )


1, Egy érettségizős osztályban minden tanuló, minden osztálytársának ad egy tablóképet. Hányan járnak az osztályba, ha összesen 1056 képet adtak egymásnak?


2, Egy téglalap területe 192 cm^2 a kerület pedig 56 cm. Mekkorák a téglalap oldalai?


Előre is köszi a segítséget!


2013. febr. 17. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

1.)

x(x-1)=1056

x²-x-1056=0


Megoldva: 33 és -32 (negatív nyílván nem megoldás)

x= 33


Az osztályba 33-an járnak.

2013. febr. 17. 10:05
 2/3 anonim ***** válasza:

T = 192 = ab

K = 56= 2(a+b)


T-ből kifejezed az egyik ismeretlent: b = 192/a

Behelyettesítesz K egyenletébe:


2[a+(192/a)] = 56

a+ 192/a = 28

a²-28a+192=0


Másodfokú egyenlet megoldóképletébe behelyettesítesz, a két eredmény:


a₁ = 16 --> b₁ = 12

a₂ = 12 --> b₂ = 16


A téglalap oldalai tehát 16 és 12 cm

2013. febr. 17. 10:07
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 17. 10:08