Hogyan irnátok fel az alábbi szöveges feladatot egyenletbe? . Mennyit sütöt a nagyi? Mennyit ettek meg külön külön a gyerekek?

Nagyi almás palacsintával várta 3 unokáját. Az elő megette a palacsinták negyedét, a második megette a megmaradt palacsinták harmadát és még 2 palacsintát, a harmadik a megmaradt palacsinták felét meg még 3-t és igy elfogyott az összes palacsinta
2012. nov. 20. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

x2=x1-x1/4, x3=x2-(x2/3)+2, x3-(x3/2)-3=0

x1=összes palacsinta

az utolsó 6-ot evett meg

a második is 6-ot

az első 8-at x1=6+6+8=20

2012. nov. 20. 19:53