Nagyi almás palacsintával várta 3 unokáját. Az elő megette a palacsinták negyedét, a második megette a megmaradt palacsinták harmadát és még 2 palacsintát, a harmadik a megmaradt palacsinták felét meg még 3-t és igy elfogyott az összes palacsinta2012. nov. 20. 19:41
1/1 anonim válasza:
x2=x1-x1/4, x3=x2-(x2/3)+2, x3-(x3/2)-3=0
x1=összes palacsinta
az utolsó 6-ot evett meg
a második is 6-ot
az első 8-at x1=6+6+8=20