20-5x = 75-(-5).(-3) hogyan tudnám megoldani , mert akárhogy próbálkoztaztam nem tudtam megoldani.2012. nov. 8. 20:38
1/4 anonim válasza:
wolframalpha.com
Amúgy mit jelöl a pont az egyenletben?
2/4 Radványi Patrik válasza:
20 - 5x = 75 - (-5) * (-3)
20 - 5x = 75 - 15
20 - 5x = 60 /-20
-5x = 40 /:(-5)
x = -8
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. nov. 8. 21:22
4/4 anonim válasza:
Kedves kérdező!
Talán hiányoztál, amikor ezt a részt tanították? Mert ez még nagyon az eleje.