Az alábbi egyenletbe szeretnék segítséget kérni?

20-5x = 75-(-5).(-3) hogyan tudnám megoldani , mert akárhogy próbálkoztaztam nem tudtam megoldani.

2012. nov. 8. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

wolframalpha.com


Amúgy mit jelöl a pont az egyenletben?

2012. nov. 8. 20:48
 2/4 Radványi Patrik ***** válasza:

20 - 5x = 75 - (-5) * (-3)

20 - 5x = 75 - 15

20 - 5x = 60 /-20

-5x = 40 /:(-5)

x = -8

2012. nov. 8. 20:51
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. nov. 8. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Talán hiányoztál, amikor ezt a részt tanították? Mert ez még nagyon az eleje.

2012. nov. 8. 21:26