Nem értem hogy kell ezt a logaritmusos feladatot?


log 1

9 -

3


2013. febr. 17. 17:29
 1/9 A kérdező kommentje:
* log_9 1/3
2013. febr. 17. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Mia feladat?
2013. febr. 17. 17:37
 3/9 A kérdező kommentje:
log_9 1/3
2013. febr. 17. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán megoldani? :)
2013. febr. 17. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán -0,5
2013. febr. 17. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:

log_9 1/3 = -(1/2)

mert 9^-(1/2) =1/3

2013. febr. 17. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:
és hogyan számolom ki ?
2013. febr. 17. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazod a logaritmus definícióját.
2013. febr. 17. 17:48
 9/9 anonim ***** válasza:

A logaritmusos kifejezést visszaírod hatványalakba.


9^x = 1/3

(3^2)^x =1/3

3^2x =3^-1

2x = -1

x= -1/2

2013. febr. 17. 17:49