log 1
9 -
3
2013. febr. 17. 17:29
1/9 A kérdező kommentje:
* log_9 1/3
2013. febr. 17. 17:36
3/9 A kérdező kommentje:
log_9 1/3
2013. febr. 17. 17:40
6/9 anonim válasza:
log_9 1/3 = -(1/2)
mert 9^-(1/2) =1/3
7/9 A kérdező kommentje:
és hogyan számolom ki ?
2013. febr. 17. 17:44
8/9 anonim válasza:
Alkalmazod a logaritmus definícióját.
9/9 anonim válasza:
A logaritmusos kifejezést visszaírod hatványalakba.
9^x = 1/3
(3^2)^x =1/3
3^2x =3^-1
2x = -1
x= -1/2