Hogyan tudom levezetni ezt a fizika feladatot? 9. osztály


Egy 6 tonna tömegű teherautó 72 km/h sebességgel halad.Hirtelen erősen fékez,ezért megcsúsznak a megállított kerekei.Mekkora a fékútja,ha a csúszási surlódási együttható 0,4?Az autó blokkolás nélküli fékútja 40m.Mennyi a tapadási súrlódási együttható?

Köszönöm



2013. febr. 19. 17:30
 1/4 bongolo ***** válasza:
2013. febr. 19. 18:24
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. febr. 19. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

m = 6 000 000 kg

v0 = 20 m/s

A gyorsulást a súrlódási erő szolgáltatja, m*g*u=m*a

a = u * g

v = 0 = (-u*g)*t+v0, a g-t 10-nek veszem

t= 5s

x = -u*g/2 * t^2 + v0*t = -50+100 = 50 m



b kérdés:

Ugyanez csak visszafele, ezt csináld meg magad és megérted.

2013. febr. 19. 18:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 19. 18:59