Egy 6 tonna tömegű teherautó 72 km/h sebességgel halad.Hirtelen erősen fékez,ezért megcsúsznak a megállított kerekei.Mekkora a fékútja,ha a csúszási surlódási együttható 0,4?Az autó blokkolás nélküli fékútja 40m.Mennyi a tapadási súrlódási együttható?
Köszönöm
2013. febr. 19. 17:30
1/4 bongolo válasza:
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. febr. 19. 18:31
3/4 anonim válasza:
m = 6 000 000 kg
v0 = 20 m/s
A gyorsulást a súrlódási erő szolgáltatja, m*g*u=m*a
a = u * g
v = 0 = (-u*g)*t+v0, a g-t 10-nek veszem
t= 5s
x = -u*g/2 * t^2 + v0*t = -50+100 = 50 m
b kérdés:
Ugyanez csak visszafele, ezt csináld meg magad és megérted.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 19. 18:59