Fizika házi, valaki segít? :S


Házinak kaptunk egy feladatot amit nagyon nem értek(7.-es vagyok):

/légnyomás a tananyagunk/


Egy cápa 3db 80 literes hordót nyom le a víz alá. A levegő sűrűsége 1.29 km/m3 (köbméter)

Mekkora erőt fejt ki a cápa?



Amúgy nincs benne a tankönyvbe, sehol sem, csak az egyik osztálytársam szóba hozta,hogy volt a tv-ben, hogy egy cápa 3db 80 l hordót nyomott a víz alá és a tanár pedig mondta, hogy a házi pedig ez! :)


*nem kérek olyan válaszokat, hogy "google" vagy hogy "wikipédia" meg ilyesmi* :)



2013. febr. 18. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
az nem kg/m3? km helyett?
2013. febr. 18. 15:14
 2/5 A kérdező kommentje:
dede bocsi, elírtam x3
2013. febr. 18. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Sűrűség= tömeg/térfogat

a terfogatot atvaltod,kifejezed a tomeget.

Megvan az m.

F=m*g a g állandó.

es kesz is.

2013. febr. 18. 15:51
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Am próbáltam megcsinálni és én is szoroztam, ez lett belőle (xd) :


Adat: 3db 80 literes hordó ; a levegő sűrűsége: 1.29 km/m^3


3*80 = 240 l. = 2,4 m^3


W = 2,4 m^3 * 1,29 kg/m^3 = 3,096 kg = 30,96 Newton


Azt tudom, hogy a tanár azt mondta, hogy Newton lesz az eredmény :P


Így jó?

2013. febr. 19. 14:14
 5/5 A kérdező kommentje:
* kg /m^3
2013. febr. 19. 14:14