Valaki nagyon penge matekos meg tudja oldani ezt a feladatot?


Egy felnőtt ember szíve egy szívdobbanás alatt körülbelül annyi munkát végez, amennyi elég lenne egy 1 kg tömegű test 20 cm magasra való felemeléséhez. Szívünk percenként körülbelül 70-et ver.

a)

Eddigi életünk során a szívünk által végzett összes munkával hány méter magasra emelhetnénk fel a testünket?

b)

Ennyi munkával mekkora tömegű testet lehetne felemelni 1 m magasra?


2013. febr. 18. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

20cm= 0.2 m

W = m * g * h ~ 2 J

t = életkorod másodpercben

1 másodperc alatt végzett munka = 2.3 J

a kérdésre a válasz: t*2.3 = W = m * g * h

Fizikailag ez nem teljesen helyes, de a t*2.3-ból megkapod a munkát, leosztod a tömegeddel és a gravitációs gyorsulással és ott a magasság ami a kérdés.


b, Az előző pontban kiszámolt munkával dolgozunk tovább. " = m * g * 1

Ebből kifejezed a m-t és kész.

2013. febr. 18. 20:20